• Blog • Pozostałe • Projekt metamorfoza cz3

  21LUT

  Projekt metamorfoza cz3

  Przedostatni etap metamorfozy dziecięcego pokoju został zakończony. Do poczytania o wcześniejszych etapach zapraszam tutaj i tutaj. Ten etap był związany z zagospodarowaniem przestrzeni pod łóżkiem podwyższanym.

  Materace z poprzedniego łóżka zyskały nowe pokrycie w spokojnym i delikatnym błękitnym kolorze. Błękit jak się później okazało świetnie zgrał się z kolorem chodników z Ikei. Górna warstwa pokrowców została dodatkowo złożona w kanapkę z cienką ociepliną i przepikowana, by przyjemniej się siedziało podczas zabawy i czytania książek. Serca na poduszkach to moja ulubiona ostatnio metoda PP. Wzór pochodzi ze strony www.piecebynumber.com.

  Jedynym kupionym elementem wystroju była mała szafka na książki. Jego właściwe, określone przez producenta, przeznaczenie jest inne, ale u nas super sprawdził się jako regał na książki o przygodach Mikołajka, dzieci z Bullerbyn, Ronji, Pippi, Emila, Lotty i wielu innych bohaterów dziecięcych opowieści.

  Stara lampka poddana w pracowni drobnym zabiegom upiększającym pasuje teraz do całości wystroju. Jej elementy zostały pomalowane białą farbą akrylową, a do zrobienia groszków wykorzystałam szablon.

  Od początku projektowi temu przyświecały pewne idee, założenia które myślę, że udało mi się zrealizować. Po pierwsze była to ucieczka od kolorów żółtych, pomarańczy, czerwieni na rzecz bieli i delikatnych odcieni turkusu, błękitu i szarości. Po drugie chciałam ten pokój przerobić wykorzystując jak najwięcej tego co już miałam - mebli i dodatków. Dlatego też wszystkie posiadane już meble znalazły swoje miejsca w tej nowej przestrzeni. Nowe dodatki zostały uszyte w pracowni a te starsze poprzez drobne zabiegi zyskały nawy wygląd bardziej pasujący do całości wystroju.

  I tak przedostatni etap metamorfozy został ukończony. Dziecko zachwycone a to największa i najważniejsza pochwała. Teraz czekamy na dłuższe i cieplejsze dni aby pomalować ściany i pobielić meble, którymi nie zdążyłam zająć  się przed zimą.

   

   

   

Materiały pokrewne

 • 30KWI

  Witamy w Twórczym Zakątku

  Witamy i zapraszamy do odwiedzin w Twórczym Zakątku w niedługim czasie. Strona jest w budowie i wkrótce będziemy mieć przyjemność...

 • 16CZE

  Anioły - strażniczki dziecięcych snów

  W lutym w pracowni powstały dwie anielice. Każdej z nich powierzono bardzo ważne zadanie - dbanie by dzieciom, którym zostały podarowane,...

 • 25CZE

  Beciki dla najmłodszych

  Luty to w pracowni także miesiąc szycia dziecięcych becików. Powstały trzy, każdy inny jak różni są ich mali właściciele. Projekty...