• Blog • Pozostałe • Projekt metamorfoza cz1

  20LIS

  Projekt metamorfoza cz1

  Zdarzył się taki dzień, wyjątkowo ponury, prawie jesienny. Szaro na dworze, mżawka z nieba siąpi a to dopiero wrzesień. Weszłam do pokoju dzieci i... w głowie uruchomiła się skomplikowana maszyneria powstała w celu zapobiegania nudzie i niedopuszczenia do posiadania wolnego czasu. W tamten dzień pokój wyglądał jak ulubiony kąt ponuraka. Czerwienie, pomarańcze, żółcienie potrafią nadać pomieszczeniom ciepła i przytulności ale przy niewłaściwym lub niedostatecznym oświetleniu przytłaczają i sprawiają, że pokój jest ciemny. I to właśnie zobaczyłam po wejściu do pokoju maluchów. Ciemność a owa skomplikowana maszyneria zadecydowała - czas na odświeżenie i przemeblowanie dziecięcego pokoju.

  Najpoważniejszą cześć metamorfozy przełożyłam na przyszłe lato. Ściany zostaną pomalowane na kolor biały lub moją ulubioną pastelową orchideę. Co mogłam zrobiłam od razu, a pozostałe kroki, spisane i ułożone w kolejności realizuję po kolei. Główne idea jaka przyświeca temu projektowi to "ucieczka z kolorem". Staram się jak największej liczbie przedmiotów zabrać kolor i zastąpić go bielą lub stonowanym, pastelowym odpowiednikiem. Krzesło zyskało pokrowiec, a szafkę pozbawiłam kolorowych szuflad i drzwiczek. Ciężkie czerwone zasłony zastąpione zostały delikatniejszymi ozdobami - firaneczką w moim ulubionym wzorze i zasłonką uszytą z połowy prześcieradła i ozdobioną trzema rzędami koronki.

  Jedyny poważny zakup dokonany w związku z tym projektem to łóżko. Bardzo spodobało nam się łóżko podwyższane. Dla mnie jest wyjątkowo praktyczne, choć na pewno znajdą się tacy, którzy nie podzielają mojego entuzjazmu. Jak nowe łóżko to i nowa kapa. Pierwszy raz szyłam tak dużą, hmm.... pierwszy raz szyłam w ogóle kapę. To było wyzwanie dla mnie i mojej maszyny. Dałyśmy radę i teraz pościel codziennie skrywa się pod turkusową łączką.

  Girlanda z chorągiewek marzyła mi się od dawna. Uszyta z pięknych tkanin jest niezwykłym elementem dekoracyjnym, nie tylko łóżka ale i całego pokoju.

  Mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że o przytulności i cieple tego pomieszczenia w dużej mierze decydują tkaniny wykorzystane przy jego urządzaniu. Delikatność wzoru, piękno odcieni sprawiają, że nawet w ponure listopadowe popołudnia przebywanie w pokoju, wspólna zabawa to wspaniały, radosny czas.

   

   

   

   

   

   

Materiały pokrewne

 • 30KWI

  Witamy w Twórczym Zakątku

  Witamy i zapraszamy do odwiedzin w Twórczym Zakątku w niedługim czasie. Strona jest w budowie i wkrótce będziemy mieć przyjemność...

 • 16CZE

  Anioły - strażniczki dziecięcych snów

  W lutym w pracowni powstały dwie anielice. Każdej z nich powierzono bardzo ważne zadanie - dbanie by dzieciom, którym zostały podarowane,...

 • 25CZE

  Beciki dla najmłodszych

  Luty to w pracowni także miesiąc szycia dziecięcych becików. Powstały trzy, każdy inny jak różni są ich mali właściciele. Projekty...