• Blog • Ubrania dzieci • Ottobre - całkiem sporo

  14MAR

  Ottobre - całkiem sporo

  Powoli nadchodzi wiosna. W ogrodzie tulipany nieśmiało wyłaniają się z ziemi zmęczonej od ciężaru długo zalegającego śniegu. Teraz kiedy wszechobecna biel, mam nadzieję, pożegnała nas na dobre, wiosna nieśmiało i delikatnie stawia pierwsze kroki. Ta cudowna pora roku to nie tylko krokusy i przebiśniegi ale również powód do przejrzenia dziecięcej szafy .

  Dość dawno temu natknęłam się na promocje magazynu Ottobre w jednym ze sklepów internetowych. Wcześniej miałam już kilka numerów, teraz dokupiłam kolejne egzemplarze. Wybrałam razem z córką ciekawe modele, które podobały się zarówno mnie jak i jej. Mniejszego nie pytałam o zdanie. Nie jest zainteresowany swoją garderobą i jest to dość rozsądne podejście. Tkaniny pochodzą w większości ze sklepu dresowka.pl, cześć miałam w domu, inne dokupiłam w toruńskim sklepie do którego w ostatnim czasie zaglądam nad wyraz często.

  Na zdjęciach pokazuje tylko cześć uszytych ubranek. Powstało ich całkiem sporo i razem z tymi które dzieci już mają w szafie stanowią naprawdę odpowiednie wyposażenie na wiosnę. Pewne elementy strojów szyłam po raz pierwszy i nie obyło się bez prucia ale jestem naprawdę zadowolona. Wiele się nauczyłam: na przykład  tego, że z jednego metra dzianiny mogę uszyć dwie bluzki z długim rękawem i jedną bez rękawków na rozmiar 98, albo że jeden metr starczy mi na dwie bluzki z długim rękawem na rozmiar 134 i 104. Na ta chwilę wiem jakie ilości kupować dzianiny by było jak najbardziej ekonomicznie. 

  Dodatkowo świetnie sprawdziła się w szyciu moja nowa renderka. Maszyna szyje super, ubranka są bardzo profesjonalnie wykończone. Korzystanie z niej wymaga jednak niemałej wprawy by wszystko było uszyte równo i elegancko.

  Nie jest to na pewno moja ostatnia przygoda z Ottobre. W przygotowaniu do realizacji jest już lista ubrań na lato, które mnie bardzo się podobają a mojemu dziecku jeszcze bardziej.

Materiały pokrewne

 • 30KWI

  Witamy w Twórczym Zakątku

  Witamy i zapraszamy do odwiedzin w Twórczym Zakątku w niedługim czasie. Strona jest w budowie i wkrótce będziemy mieć przyjemność...

 • 16CZE

  Anioły - strażniczki dziecięcych snów

  W lutym w pracowni powstały dwie anielice. Każdej z nich powierzono bardzo ważne zadanie - dbanie by dzieciom, którym zostały podarowane,...

 • 25CZE

  Beciki dla najmłodszych

  Luty to w pracowni także miesiąc szycia dziecięcych becików. Powstały trzy, każdy inny jak różni są ich mali właściciele. Projekty...