• Blog • Patchwork • Ja taki chcę!

  24SIE

  Ja taki chcę!

  Projekt ''chodził'' za mną od dawna, bardzo dawna. W zasadzie od dawna był przygotowany tylko z realizacją długo czekał. A maszyna kurzyła się i kurzyła. W marcu w pracowni ubyło projektów a przybyło czasu na realizację tego co dawniej przygotowane. I oto maszyna zyskała pokrowiec, autorski, zaprojektowany i uszyty specjalnie dla niej.

  Maszyna to sprzęt najważniejszy w pracowni. Bez niej nie powstało by żadne ubranie, żaden patchwork. Dlatego dbam o nią szczególnie. A że czekało ją kilka tygodni (mam nadzieję, że nie miesięcy) odpoczynku zyskała patchworkowe okrycie, chroniące przed kurzem.

  Kolorowe prostokąty, które pozostały z szycia żółtego becika zostały wykorzystane tutaj. Do tego ramka i lamówka w turkusowym kolorze, pikowania zawijasami, falami i kołami i projekt gotowy.

  Tuż obok maszyny stoją dwa albumy ze zdjęciami wykonanych prac. Po cichu zazdrościły maszynie ''stroju'', każdego dnia coraz głośniej prosiły o własne. I powstały dwie okładki.

  Jedna w centralnej swej części ma panel z wyhaftowaną przeze mnie maszyną do szycia. W tym albumie są zdjęcia prawie wszystkich moich prac, nie tylko tych wykonanych przy użyciu maszyny ale też wyhaftowanych, zrobionych na szydełku, drutach itp. Do uszycia drugiej okładki wykorzystałam przygotowane wcześniej prostokąty. W tym albumie znajdują się tylko zdjęcia patchworkowych prac.

  Marzec był miesiącem realizacji projektów odkładanych na półkę z braku czasu. Dawno temu powiedziałam: ''chcę taki pokrowiec na maszynę'' i w końcu go mam!

   

Materiały pokrewne

 • 30KWI

  Witamy w Twórczym Zakątku

  Witamy i zapraszamy do odwiedzin w Twórczym Zakątku w niedługim czasie. Strona jest w budowie i wkrótce będziemy mieć przyjemność...

 • 16CZE

  Anioły - strażniczki dziecięcych snów

  W lutym w pracowni powstały dwie anielice. Każdej z nich powierzono bardzo ważne zadanie - dbanie by dzieciom, którym zostały podarowane,...

 • 25CZE

  Beciki dla najmłodszych

  Luty to w pracowni także miesiąc szycia dziecięcych becików. Powstały trzy, każdy inny jak różni są ich mali właściciele. Projekty...